بخش ام آر آی بیمارستان شفای تاکستان به زودی راه اندازی می شود

مدیر شبکه بهداشت شهرستان تاکستان گفت: با پیگیری هایی صورت گرفته، حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری دستگاه ام آر آی در بیمارستان شفا استقرار پیدا می کند و احتمالا در خرداد ماه آماده بهره برداری می شود.

بخش ام آر آی بیمارستان شفای تاکستان به زودی راه اندازی می شود

حسن رحمانی در گفتگو با خبر نگار فارس در تاکستان از تجهیز بیمارستان شفای تاکستان به دستگاه ام آر آی خبر داد و گفت: از حدود ۲ سال پیش پیگیری های زیادی در این رابطه توسط مسئولین شهرستان از جمله ریاست قبلی و ریاست فعلی بیمارستان و وزرات بهداشت و درمان و نماینده تاکستان و دیگر مسئولین، صورت گرفت و سرانجام این پیگیری ها به نتیجه رسید. وی افزود: عملیات ساخت فضای مورد نیاز جهت نصب و استفاده دستگاه ام آر آی از نیمه دوم سال ۱۴۰۱ شروع شد و حدودا اواخر فروردین سال جاری به اتمام رسید.

مدیر شبکه بهداشت شهرستان تاکستان تصریح کرد: همچنین با پیگیری هایی که توسط معاونت بهداشت و درمان و معاونت توسعه پزشکی و مسئولان دیگر انجام پذیرفته، حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری دستگاه ام آر آی تحویل و در این بخش استقرار پیدا می کند و احتمالا در خرداد ماه آماده بهره برداری می شود. رحمانی اضافه کرد: با توجه اینکه جمعیت این شهرستان حدود ۲۰۰ هزار نفر است و همینطور بیمارانی از شهرستان های آوج و بوئین زهرا نیز برای دریافت خدمات به تاکستان مراجعه می کنند و به دلیل نبود این دستگاه مجبور بودند چندین بار به قزوین مراجعه کنند، با این اتفاق مهم و تجهیز بیمارستان شفا به دستگاه ام آر آی، مردم منطقه به این خدمت دسترسی پیدا خواهند کرد. این مسئول خاطر نشان کرد: بیمارستان شفا سال گذشته به بخش دیالیز نیز مجهز شد و هم اکنون این بخش با ظرفیت بالقوه ۲۴ تخت در ۲ نوبت به بیماران دیالیزی خدمت ارائه می کند. وی بیان کرد: قبلا فقط بیمارستان تامین اجتماعی تاکستان دارای بخش دیالیز بود که ظرفیت پذیرش تمام بیماران را نداشت و از این رو بسیاری از بیمارانی که به انجام دیالیز نیاز داشتند به بیمارستان بوعلی قزوین و دیگر مراکز درمانی استان مراجعه می کردند. خوشبختانه با تجهیز بیمارستان شفای تاکستان به بخش دیالیز تقریبا بیشتر بیماران دیالیزی این خدمت را در در این بیمارستان دریافت می کنند و مشکلات عدیده ای از مردم و این بیماران حل شده است. پایان پیام/