تجهیز هلال‌احمر یزد به پهباد جستجوگر

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان یزد از استقرار یک بالگرد جهت امدادرسانی به موقع و پهباد جهت عملیات جستجو در کویر و کوهستان در جمعیت هلال‌احمر خبر داد.

تجهیز هلال‌احمر یزد به  پهباد جستجوگر

به گزارش پایانه مسافربری اتوبوس در یزد، محسن حرازی زاده در جمع نمازگزاران یزدی به مناسبت فرا رسیدن هفته هلال حمر، به برخی فعالیت‌های این مجموعه در استان اشاره و اظهار کرد: اخیراً با همراهی و حمایت‌های مدیریت استانی تواستیم امداد هوایی را در استان مستقر کرده و همچنین برای فعالیت‌های جستجو در کوهستان و کویر نیز به پهباد مجهز شدیم.

وی افزود: جمعیت هلال‌احمر یک نهاد عمومی غیر دولتی است که عمده فعالیت‌های آن در راستای اقدامات بشردوستانه و داوطلبانه است. عمده شرح وظایف این مجموعه که مصوب مجلس شورای اسلامی نیز هست، امدادرسانی در حوادث و بلایا، افزایش توان نیروهای انسانی جامعه، تکمیل، تجهیزات، توان‌بخشی به مددجویان و جمع‌آوری کمک‌های مردمی در حوادث احتمالی است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گفت: عمده فعالیت‌های هلال‌احمر در حوزه‌های مختلف شامل امداد و نجات است که معمولاً پایگاه‌های امداد جاده‌ای و کوهستانی در سراسر استان فعال بوده در صورت نیاز به موقع خود را به صحنه رسانده و عملیات رهاسازی و نجات را انجام دهند.

دکتر حرازی‌زاده همچنین به آموزش داوطلبان و امدادگران، ساماندهی و تیم بندی آنان خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر تیم‌های امداد در آوار و امداد در سیلاب به صورت حرفه‌ای آموزش دیده و آمادگی‌های لازم را دارند تا در مواقع لزوم وارد عمل شوند.

این مسئول ادامه داد: در حوزه جوانان گروه‌های مختلف در بخش غنچه‌های هلال، کانون‌های دانش‌آموزی، کانون‌های دانشجویی و کانون‌های طلاب، تیم‌هایی را آماده کرده و تحت آموزش قرار دادیم.

حرازی زاده اضافه کرد: جمعیت هلال‌احمر آمادگی این را دارد در زمینه توان‌افزایی جامعه و آماده‌سازی اقشار مختلف، آموزش‌های همگانی، عمومی و همچنین تخصصی را با هدف نجات جان حتی یک شهروند، ارائه کند.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان به همکاری خیرین در زمینه‌های مختلف از جمله ساخت‌وساز و تهیه بسته‌های معیشتی برای نیازمندان اشاره کرد و افزود: درخواست ما از مردم در محلات این است که از ما «آموزش» را مطالبه کنند تا بتوانیم با همکاری آنان در حوادث مختلف نجات گر جان انسان‌ها باشیم.

پایان پیام/ف