سردار طلایی‌نیک: اگر ملتی هویت اصیل و ملی خود را احیاء کند در مسیر پیشرفت همه‌جانبه قرار می‌گیرد

معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی راهبردی و امور مجلس وزارت دفاع گفت: اگر ملتی هویت اصیل، اسلامی و ملی خود را احیاء کند و به دست آورد در مسیر پیشرفت همه‌جانبه قرار گیرد.

سردار طلایی‌نیک: اگر ملتی هویت اصیل و ملی خود را احیاء کند در مسیر پیشرفت همه‌جانبه قرار می‌گیرد

به گزارش گروه سیاسی پایانه مسافربری اتوبوس، سردار رضا طلایی‌نیک در جمع مردم اسدآباد، اظهار کرد: اسلام ریشه ۱۴۰۰ ساله دارد و این انقلاب اسلامی معجزه قرن بود و ادامه آن اعجاز همان انقلاب است.

وی خاطرنشان کرد: وقتی از همه اقشار و نسل‌ها متحد و یکپارچه در راهپیمایی امروز پس از گذشت ۴۴ سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی حضور پررنگ دارند، این یعنی ناامیدی و شکست دشمن و منافقان و کوردلان چشم باز کنند و پلک بگشایند و ببینند مردم با وجود مشکلات عدیده معیشتی، بیکاری و مشکلات اقتصادی و تحریم هنوز به عهد و پیمان خود با امام راحل و قرآن، مقام‌ معظم رهبری، شهدا و ولایت پایبند هستند و این عهد و پیمان آن‌ها تضعیف نخواهد شد. 

سردار طلایی‌نیک بیان کرد: این صحنه پرشکوه حضور میلیونی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در کشور و خارج از کشور که هم‌عهد انقلاب هستند، بیانگر ماهیت انقلاب مردمی ایران است.

وی با اشاره به تقدیم ۳۰۰ هزار شهید توسط ملت ایران اسلامی برای حفظ و تداوم این انقلاب بزرگ، ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی‌های انقلاب اسلامی ایران داشتن رهبری انقلابی و ولایی بود و هر کشوری که دارای رهبری ولایی و انقلابی باشد، به طور قطع شکست‌ناپذیر است. 

معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی راهبردی و امور مجلس وزارت دفاع با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران مبنای ۵۹ ساله عملیاتی دارد، خاطرنشان کرد: دهه ۴۰ روز ۱۵ خرداد مبنای آغاز عملیاتی انقلاب اسلامی بوده و طی گذشت ۴۴ سال از پیروزی انقلاب هر سال انقلاب شکوهمند اسلامی پیروز می شود و امروز نیز یکی از روزهای پیروزی انقلاب است. 

سردار طلایی‌نیک بیان کرد: در پاسخ به فتنه‌گران، دشمنان و توطئه‌آفرینان که می‌گویند چرا مردم ایران اسلامی انقلابی هستند و خواهند بود؟ باید بگوییم ملت ایران دارای سه دستاورد و نتیجه بزرگ و عظیم شامل احیای هویت ایرانی- اسلامی، به دست آوردن هویت چندوجهی و ترکیبی و قرار گرفتن کشور و ملت در مسیر پیشرفت همه‌جانبه و نتیجه مهم انقلاب بوده که تا ظهور امام زمان (عج) استمرار دارد. 

وی یادآور شد: اگر ملتی هویت اصیل، اسلامی و ملی خود را احیاء کند و به دست آورد و در مسیر پیشرفت همه‌جانبه قرار گیرد، این انقلاب وفاداران بسیاری خواهد داشت و هرگز نابود شدنی نخواهد بود و راهپیمایی پُررنگ امروز ملت شریف ایران اسلامی گویای این امر مهم است، ضمن اینکه  در هیچ کجای دنیا کشوری چون کشور ایران اسلامی با ملتی این چنین وفادار و پایبند به نظام وجود و نظیر ندارد.

معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی راهبردی و امور مجلس وزارت دفاع در ادامه با بیان اینکه اسلام‌زدایی پیشه طاغوت بود اما انقلاب جلوی اسلام‌زدایی طاغوت را در عرصه جامعه گرفت، افزود: این انقلاب حاکمیت اسلام را بر مبنای شریعت و ولایت برقرار کرد و قدرت بسیج‌کننده اسلام را در عمل نشان داد.

سردار طلایی‌نیک همچنین با اشاره به جنگ نابرابر علیه ایران اسلامی توسط صدام ملعون با حمایت ۳۰ کشور، گفت: آنچه در جنگ تحمیلی موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد قدرت دین بود که توسط انقلاب احیاء شد و شهدا با اتکا به اسلام و انقلاب عاشورایی قدرت بسیج‌کنندگی امام را در عمل نشان دادند.

معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی راهبردی و امور مجلس وزارت دفاع با بیان اینکه پیوند زندگی دنیایی با سعادت اخروی ما در سایه این انقلاب در حال رقم خوردن است، گفت: شهید همدانی در وصیت‌نامه خود به خانواده خود وصیت کرده که «همواره خود را بدهکار انقلاب بدانید چراکه انقلاب نعمت بزرگی بود که خداوند به ملت ایران و ایران اسلامی عنایت کرده است». 

وی در ادامه تصریح کرد: بسیاری از مبارزان از جمله سیدجمال‌الدین اسدآبادی آرزو داشتند چنین انقلاب و حکومتی به تحقق برسد، این بزرگترین نعمت بود که خداوند به مردم عطا کرد که این انقلاب اسلامی بالای سر ما باشد. 

معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی راهبردی و امور مجلس وزارت دفاع با اشاره به اینکه عزت دنیوی و کرامت اخروی از دستاوردهای دینی انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: در حوزه فرهنگ، فرهنگ خودباوری و خوداتکایی، سلامت دنیوی و ارزش‌های فرهنگی انقلاب که دستاوردهای عظیم انقلاب بوده، امروز کم‌کاری‌هایی داریم و نسل جوان و نوجوان آشنا با مسائل قبل از انقلاب و اوایل انقلاب نیستند و باید جهاد تبیین که مقام معظم رهبری بر آن تأکید دارد را جدی بگیریم.

 سردار طلایی‌نیک به تبیین دستاوردهای انقلاب پرداخت و گفت: قبل از انقلاب متوسط عمر مردم ایران ۵۰ سال بود که امروز با خدمات ارزنده ارائه شده در حوزه سلامت، بهداشت و درمان متوسط عمر ایرانیان به ۷۶ سال افزایش یافته است. 

وی همچنین با اشاره به افزایش و توسعه شبکه‌های رسانه‌ای، رادیویی و تلویزیونی کشور بعد از انقلاب خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب در کشور ایران تنها ۳۰ رشته ورزشی وجود داشت، اما امروز جوانان و نوجوانان به راحتی می‌توانند در ۱۷۰ رشته مختلف ورزشی فعالیت داشته باشند.

طلایی‌نیک با بیان اینکه قبل از انقلاب تنها نیمی از جمعیت مردم باسواد بودند و امروز ۹۸ درصد جمعیت کشور با سواد هستند، اظهار کرد: ایران در حوزه علم و فناوری قبل از انقلاب رتبه ۵۳ را داشت و امروز رتبه ۱۶ جهانی را دارد ضمن اینکه از نظر جمعیت رتبه هفدهم و از نظر مساحت رتبه ۱۸ دنیا بوده و در اکثر عرصه‌ها و امور بعد از انقلاب رتبه کشور ایران به پایین ۱۵ رسیده و جزء ۱۰ کشور و در برخی موارد و حوزه‌ها جزء رتبه‌های ۱۰ تا ۱۵ دنیا است و بیش از متوسط دنیا از نظر جمعیت و مساحت در حوزه‌های مختلف پیشرفت داشته است.

افزایش ۲۴ برابری ظرفیت دانشگاه‌ها و افزایش ۶۰ برابری دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته پزشکی از دیگر پیشرفت‌های کشور ایران بعد از انقلاب بود که معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی راهبردی و امور مجلس وزارت دفاع به آن اشاره کرد و یادآور شد: در چرخه کامل فضای ماهواره‌ای، سلول بنیادین، نانوتکنولوژی، اوپتیک، بیوتکنولوژی، کشتی‌سازی و زیست‌فناوری جزء رتبه ۱۰ تا ۱۵ دنیا هستیم. 

طلایی‌نیک مطرح کرد: قبل از انقلاب ۳۰ درصد پزشکان کشور خارجی بودند حال اینکه امروز کشور ایران دارای پزشک متخصص اضافه بوده و از خدمات پزشکان کشور ایران سایر کشورها نیز بهره‌مند هستند.

وی خاطرنشان کرد: ملت ایران با پیروزی انقلاب در حوزه سیاسی استبداد را ریشه‌کن کردند و آزاد شدند و طی این ۴۴ سال ۴۰ همه‌پرسی و انتخابات برگزار شده و مردمسالاری دینی پایه‌ریزی شد.

معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی راهبردی و امور مجلس وزارت دفاع ادامه داد: ملت ایران تاریخ‌سازان و آینده‌سازان ایران اسلامی هستند و طی ۴۴ سال گذشته با اتحاد و همدلی و پایبندی به ولایت و نظام ایران اسلامی توطئه‌ها، فتنه‌ها و اتفاقات بسیاری را خنثی کرده و با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند و کارآمدی خود را به دنیا نشان داده‌اند. 

پایان پیام/