نوجوانان دماوند در سوگ قاسم‌بن‌الحسن(ع) نشستند

یازدهمین سوگواره «احلی من العسل» در دماوند برگزار شد و دانش‌آموزان دماوندی هتک حرمت به قرآن کریم را محکوم کردند.

نوجوانان دماوند در سوگ قاسم‌بن‌الحسن(ع) نشستند

به گزارش پایانه مسافربری اتوبوس از دماوند، یازدهمین سوگواره «احلی من العسل» و اجتماع بزرگ دانش‌آموزان شهرستان دماوند ظهر امروز همزمان با ششمین روز ماه محرم با حضور جمعی از مسؤولان و دانش‌آموزان در شهر دماوند برگزار شد. مراسم سوگواری با حضور دسته‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی هیأت دانش‌آموزان از میدان امام خمینی(ره) آغاز شد و سپس در جوار گلزار شهدای گمنام مسجد دماوند خاتمه یافت. در این سوگواره، حجت‌الاسلام فتاح‌دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند، محمد فروتن مدیر آموزش و پرورش دماوند، قاسم پروایی فرمانده بسیج دانش‌آموزی دماوند، حسین آبائیان کارشناس فرهنگی، بهنام گل‌محمدی کارشناس تربیت‌بدنی و دیگر کارشناسان آموزش و پرورش دماوند، جمعی از مدیران مدارس، معلمان و دانش‌آموزان حضور داشتند.  

در حاشیه یازدهمین دوره سوگواری «احلی من العسل»، دانش‌آموزان و فرهنگیان شهرستان دماوند با امضای طوماری، هتک حرمت به ساحت مقدس قرآن کریم در کشور سوئد را محکوم و انزجار خود را از این اقدام اعلام کردند. در این مراسم، حجت الاسلام فتاح‌دماوندی، امام جمعه دماوند به تبیین حادثه عاشورا و فلسفه محرم همراه با برگزاری مسابقه برای دانش‌آموزان پرداخت. محمد فروتن، مدیر آموزش و پرورش دماوند نیز در حاشیه این مراسم گفت: دانش‌آموزان شهرستان دماوند در یازدهمین سوگواره «احلی من العسل» ثابت کردند که پای عهد خود همچون قاسم ابن الحسن(ع) با امام زمان(عج) هستند. وی تصریح کرد: جمعیت حاضر در این روز که غالبا از دانش‌آموزان مدارس متوسطه اول بودند، با حضور در این سوگواره نشان دادند که نسبت به باورهای دینی و اعتقادی پایبند هستند.  

مدیر آموزش و پرورش دماوند تاکید کرد: هدف از برگزاری این سوگواره، تعمیق باورهای دینی و اعتقادی بین دانش‌آموزان بوده که با عنایت خداوند متعال به شکل مطلوب انجام شد. در پایان، ششمین دوره این سوگواره با نوحه‌خوانی و سینه‌زنی دانش‌آموزان همراه بود. پایان پیام/67015