«کاهش ارزش پول ملی» و «تبعیض طبقاتی» واقعیت‌های تلخ اقتصاد ایران هستند/ ایجاد رفاه نسبی، انتظار به حق مردم است

نماز عید سعید فطر شهرستان سمنان صبح امروز با حضور پرشور مردم مؤمن و متدین سمنان به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان اقامه شد.

«کاهش ارزش پول ملی» و «تبعیض طبقاتی» واقعیت‌های تلخ اقتصاد ایران هستند/ ایجاد رفاه نسبی، انتظار به حق مردم است

به گزارش پایانه مسافربری اتوبوس استان سمنان ،نماینده ولی فقیه در استان در خطبه‌های نماز عید فطر امسال ضمن تبریک حلول ماه شوال و عید سعید فطر، با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوا گفت: امیرالمؤمنین علی(ع) فرمود «بندگان خدا بدانید کمترین پاداش خداوند به مردان و زنان روزه دار آن است که در آخرین روز ماه مبارک رمضان فرشته‌ای آنها را به پاک شدن گناهان گذشته بشارت می‌دهد اما مراقب اعمال پس از آن باشید»

امام جمعه سمنان با اشاره به تذکری از سید بن طاووس گفت: آن مرد بزرگ می‌گوید «شیاطینی که در ماه مبارک رمضان در غل و زنجیر بودند پس از ماه رمضان وسوسه‌های خود را از سر می‌گیرند لذا باید مراقبت اعمال و گفتار خود را پس از ماه رمضان نیز ادامه دهیم»

حجت‌الاسلام والمسلمین مطیعی عید را به معنای بازگشت از گناهان و توبه حقیقی دانست و افزود: امام باقر(ع) فرمود «در روز اول شوال، ندایی از آسمان می‌آید که ای کسانی که ایمان آورده‌اید صبح زود به سمت پاداش‌های الهی بشتابید!»

نماینده رهبر معظم انقلاب در استان با بیان اینکه جوایز الهی از جنس معارف، طهارت و معنویت است گفت: امیدواریم همه ما مشمول جوایز حقیقی عید سعید فطر باشیم.

امام جمعه سمنان در ادامه با یادآوری دیدار اخیر کارگزاران نظام با مقام معظم رهبری اظهار کرد: ایشان همه مسئولان نظام جمهوری اسلامی را مورد خطاب قرار دادند و ضمن تایید تلاش دولت سیزدهم در اقتصاد، بر کار و تلاش بیشتر مسئولان تاکید کردند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب هم از واقعیت‌های تلخ در بخش‌های مختلف بویژه اقتصاد سخن گفتند و هم به واقعیت‌های شیرین و دستاوردها اشاره کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مطیعی تصریح کرد: بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب، گرانی، بی‌ثباتی بازار، نوسان قیمت‌ها و کاهش ارزش پول ملی را واقعیت تلخ اقتصاد ایران معرفی نمودند که نمونه‌های آن را در نوسانات اخیر قیمت سکه، ارز و گوشت ملاحظه می‌کنیم که البته نقش دست بیگانگان در آن مشهود است.

نماینده ولی فقیه در استان، تبعیض طبقاتی را یکی دیگر از واقعیت‌های تلخ مورد اشاره رهبر معظم انقلاب ذکر کرد و گفت: اینکه کسی از تمکن مالی بسیار بالایی برخوردار باشد و از طرفی دیگر یک نفر نان شب خود را با زحمت تامین کند، یک واقعیت تلخ در اقتصاد ایران است.

امام جمعه سمنان ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند مردم انتظار دارند تصمیمات و تلاش‌های دولت در زندگی آنها بطور ملموس تاثیر داشته باشند، چراکه کشور از ظرفیت‌های فراوانی برخوردار است و ایجاد رفاه نسبی یکی از انتظاراتِ به حق مردم است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مطیعی با تاکید بر اینکه واقعیت‌های تلخ اقتصاد نباید واقعیت‌های شیرین کشور را تحت‌الشعاع قرار دهد گفت: فعالیت‌های وسیع زیرساختی و نیز راه‌اندازی کارخانه‌ای تعطیل و نیمه‌تعطیل از واقعیت‌های شیرین اقتصاد ایران هستند که نمونه‌های آنرا در استان سمنان نیز ملاحظه می‌کنیم.

نماینده رهبر معظم انقلاب در استان وجود مجموعه‌ای جوان دانش‌بنیان را یکی دیگر از واقعیت‌های شیرین اقتصاد ایران دانست و گفت: در استان سمنان، جهاد دانشگاهی با ارائه چند طرح ملی نظیر تولید مالچ معدنی و یا اولین کود گرانولی هفت جزئی دنیا و نیز طرحهای توسعه امور دامی، گوشه‌ای از توانمندی علمی کشور را به نمایش گذاشته است که امیدواریم مردم نتیجه ملموس آن را در سال‌جاری مشاهده کنند.

خطیب نماز عید فطر سمنان با ابراز امیدواری برای تداوم دستاوردهای دولت سیزدهم در فرصت باقی‌مانده اظهار کرد: از مردم عزیزمان بخاطر حضور پرشور در راهپیمایی ها و انتخابات وسایر عرصه‌ها تشکر می‌کنیم والبته شرمنده آنان هستیم چرا که این مردم خوب حقیقتا شایسته بهترین خدمت‌ها هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مطیعی در بخش پایانی سخنان خود با تقدیر از مجاهدت نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی در تامین امنیت کشور، به شهادت جمعی از پرسنل فراجا در استان سیستان و بلوچستان طی روزهای اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: در شرایطی که مردم در استان و سایر نقاط در شرایط آرام به امور خود می‌پردازند، برخی عزیزان در مرزها در حال فداکاری هستند و همچنین مردم مظلوم غزه شرایط سخت و دشواری را تحمل می‌کنند، لذا هرکس در جامعه‌ اسلامی باید وظیفه خود را به بهترین وجه انجام دهد.